O mnie

Iwona Czerwińska

Trener języka angielskiego

Od 22 lat uczę angielskiego, z czego dziewiętnaście lat pracowałam z młodzieżą w szkole średniej. Jestem też czynnym egzaminatorem maturalnym i dzięki temu, że dokładnie znam specyfikę oceniania egzaminów maturalnych, wiem jak przygotować do nich ucznia, by wypadł jak najlepiej. W czasie mojej pracy nabyłam ogromne doświadczenie w nauczaniu nie tylko osób bardzo zdolnych, ale i takich, które nie wierzyły w swoje możliwości, bały się mówić po angielsku albo trafiły wcześniej na nauczycieli, którzy najprościej mówiąc, nie byli skuteczni i przez to miały ogromne zaległości. w 2020 roku zrezygnowałam z pracy na etacie w szkole państwowej  i prowadzę zajęcia wyłącznie w Perfect Spot. Co mnie do tego skłoniło?

Między innymi zmęczenie systemem edukacji, bo system ten nie sprzyja uczniom w rozpoznawaniu ich wybitnych talentów w danej dziedzinie i nie pozwala na to, by mając na celu swój rozwój, mieli oni szansę skupić się właśnie na tym konkretnym przedmiocie czy na konkretnej umiejętności kosztem innych. Sprzeciwiam się brakowi wysiłku związanego z wydobywaniem z ucznia jego najmocniejszych stron, choćby nie były widoczne na pierwszy rzut oka, niedawaniu mu szansy, czasem niejednej, a często uczeń tego właśnie potrzebuje.

Poza aspektem związanym z systemem edukacji, od dłuższego czułam ogromną i naglącą potrzebę własnego rozwoju, a tryb mojej pracy w żaden sposób mi na to nie pozwalał, co było dość frustrujące. Myśl o własnej działalności, która dałaby mi możliwość realizacji tej potrzeby, kiełkowała we mnie od dłuższego czasu, ale odkładałam to „na później”. Momentem przełomowym, dzięki któremu podjęłam decyzję o porzuceniu pracy w szkole i rozpoczęciu nauczania tylko na własną rękę, był bardzo poważny wypadek mojego męża, który uświadomił mi, że możemy nie zdążyć z naszymi planami, że „później” może nigdy nie nadejść, a to co nas cieszyło, może nam być odebrane w jednym ułamku sekundy. I oto postawiłam wszystko na jedną szalę i jestem tu gdzie jestem, mając nadzieję, że ci, którzy do mnie trafią również wykorzystają swoje „tu i teraz” na swój własny rozwój i nie będą odkładać decyzji o nim na bliżej nieokreślone „później”:-)

Darmowe pierwsze konsultacje

Masz wątpliwości czy rozpocząć naukę angielskiego lub co do tego jak ona będzie wyglądała w Twoim przypadku? Skontaktuj się ze mną, a znajdę dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie.